| HelloImJosephine a întrebat:

Cum pot trata semnele rosii de la acnee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ori cu o rutină de îngrijire care să conțină și acizi, cum e lactic sau azelaic, ori la dermatolog intervenția pe care o cosideră potrivită

| aditimus a răspuns:

Aloe vera gel

| al0o0o0 a răspuns:

Consulta un dermatolog.Conteaza si tipul tau de ten, cat de grava a fost acneea, ce fel de pete ti-au ramas pe fata.Cel mai bine stie dermatologul sa-ti recomande o crema sau un tratament.

| Anaasstasssssiaa a răspuns:

Buna! Îți recomand gelul pure active de la Garnier, e super și te scapa și de coșuri dacă îl folosești regulat și îți cureți bine de tot fața cu el

| SetYourselfFree a răspuns:

Mai intai, e obligatoriu sa mergi la dermatolog si sa faci toate analizele necesare.referitor la intrebare, crede-ma, cel mai bun remediu e crema effaclar duo de la Roche Posay.o gramada de lume e multumita de ea, inclusiv eu.iti recomand sa folosesti si gelul de curățare tot de la Roche Posay.