| AndreYutzUU a întrebat:

Cum pot vindeca o rana cauzata de arsura, din cauza apei fierte

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

LA farmacie se gaseste Bioxiteracor, e foarte util in asfel de cazuri, si eu l-am folosit cu succes, dar totusi e bine sa te vada un medic de fam, sa vada in ce stadiu e rana cauzata...happy

4 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Lasa remediile babesti. Da-ti cu Dermazin unguent si tine arsura mereu curata sa nu se infecteze. Dermazin se foloseste pentru arsuri si e cicatrizant

Răspuns utilizator avertizat
| SomeBodyThatDoesNotMatter a răspuns:

Pune putina miere de albine pe arsura. E un remediu babesc, dar chiar merge.

| Razvan4414 a răspuns:

Cum a spus colega mea mai sus cu miere dar daca ai nevoie de ceva sa te ajute 100% in viitor iti recomand de al Oriflame "Cutiuta cu minuni" e o crema mica dar buna pentru multe chestii arsuri, rami, chiar si buze crapate. Funda?