| andreidin a întrebat:

Cum sa am o vedere cat mai buna? la soala de politie la vizita medicala se poate sa fii respins daca nu vezi de exemplu o litera si unul cu o vedere foarte buna o poate vedea? trebuie neaparat sa vezi foarte bine pentru a intra? port ochelari si din ce am vazut vad bine nu zic ca nu dar am vazut ca multi u vederea mai buna ca a mea. sunt mari literele de acolo care va trebui sa le citesc pentru a trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Anddreee a răspuns:

Sunt foarte stricti la Politie. Din cate stiu eu trebuie sa ai maxim +/-3 dioptrii pentru fiecare ochi, daca treci peste esti respins. La vizita medicala mergi cu ochelarii.