| FloareDeLotis a întrebat:

Cum sa fac sa am parul mai lung? Il am decat pana la umeri si nu mai creste deloc, ajutati-ma...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu cred ca este un tratament anume s-au unul inventat special pentru cresterea parului, parul creste de la sine, noi doar il stimulam si avem grija de igiena lui.
Eu am parul lung(aprox 1m) si procedez asa: odata pe luna si cand e luna plina sotul imi taie varfurile are mana foarte usoara, apoi il masez cu ulei de ricin, de masline, cand am timp si nu plec nicaieri il mai dau cu gaz, mai fac cate o masca din galbebus de ou cu ulei de masline, ma spal cu infuzie de nuc, deci il stimulez, si totodata am grija sa fie curat si pieptanat, de spalat il spal de 2 ori pe saptamana.
Stai calma ca efectele se vor vedea, dar nu peste noapte.
O ZI BUNA happy

6 răspunsuri:
| anonima0101 a răspuns:

Doar* pana la umeri.-_-

| n1445 a răspuns:

Foloseste ulei de ricin, produsele de la Gerovital sunt foarte bune de asemenea.

| vladuss09 a răspuns:

Sunt in farmaci tot felul de solutii bogate in vitamine. Eu de exemplu mi-am luat pentru barba asa ceva, intr-o saptamana mi-a crescut cat intr-o luna.

| JakeXDD a răspuns:

Spala parul cat mai rar, ia vitamine.
Uite un link: https://www.femeia.ro/......de-2121822

| veronica0912 a răspuns:

Ar fi bine sa incerci sa faci masca si sa te speli cu samponuri cit mai naturale, poate sufera de ceva si nu are indeajuns vitamine. Poti sa consulti si un specialist pentru a cunoaste mai bine motivul.

| NikkiNicole a răspuns:

Buna. Eu am parul pana la fund si stiu ca e foarte ciudat dar nah. Eu mi-am crescut parul cu otet, mereu cand fac baie ma limpezesc cu otet si imi da stralugire parului, creste rapid si eficient si nu se incalceste.
O alta metoda este apa cu sare, pui apa la incalzit si adaugi sare te dai pe par si peste 1-2 saptamani incepe sa iti creasca.
Succes. Funda?