Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2757563intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
19 Sep
SATI 224.782AFISARI
111.242VIZITE
100.611V. UNICI
31 Mai 2010
デイダラくん intreaba:

Cum sa fac sa imi creasca unghiile mai repede?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • Raspuns castigator
    31 Mai 2010 21:55
    JeSa a răspuns:

Vitamina D, ş. a. m. d... îţi spune linc-ul acesta mai multe http://www.ziare.com/viata-sanatoasa/sanatate/ce-nu-stiai-despre-unghiile-tale-885429

Sănătate!

• 14 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 1 Iunie 2010 23:46
    luciana a răspuns:
    Sa le tii un timp in ulei cald de floarea soarelui; sau la le ungi cu ulei de ricin periodic; sau sa folosesti vitamina D uleioasa; sau le poti da cu lamaie mereu si ai sa vezi efactul ei benefic dupa o saptamana; sa folosesti solutii speciale de unghii de la Avon sau Oriflame. Lucien.
  • 31 Mai 2010 21:58
    Xonia a răspuns:
    Foloseste ulei de ricin
  • 31 Mai 2010 22:30
    Butsilee a răspuns:
    Nu le rozi
    Nu le dai mereu cu oja
    Le hidratezi
    Le speli
    Le cureti mereu
    Le dai o forma frumoasa si nu iti bati joc de ele una partata alta rotunda, chestii de genu
    exista un ulei rachin parca foloseste-l happy
    Sau lamaie, pulpa de lamaie happy
    Sau exista la avon/oriflame/metropolitan, etc tot felul de produse de crestere, mentinere, hidratare, fortificare, etc si nu sunt scumpe big grin
    Superstitii:
    Cand sunt mari si frumoase, le scuipi si le dai pe la fund rolling on the floor
    Nu te miri de ele ce frumoase sunt si chestii e genu
    Le dai cu busuioc
  • 3 Iunie 2010 20:49
    デイダラくん explică:
    Multumesc tuturor!>big grin
  • 31 Mai 2010 22:12
    LorReen a răspuns:
    Poti folosi diferite tratamente. Cel de la Avon e bun. A folosit o prietena de-a mea si la ea chiar s-a vazut rezultate. In cateva zile i-au crescuthappywinking
  • 3 Iunie 2010 09:19
    soparlamica a răspuns:
    Spala vase...rufe...fa treaba cu mainile in apa si cresc mai repede.
  • 31 Mai 2010 22:42
    papushik_2619 a răspuns:
    Pai poti sa folosesti o solutie speciala
  • 10 August 2010 11:55
    Raspuns anonim:
    Eu consider ca fiecare persoana are propriul ritm de crestere al unghiilor.insa,desigur depinde si cat de bine le hranesti cu calciu si vitamine...de asemenea ca sa nu se agate si sa se rupa iti recomand sa nu le ti mult in apa, i trebuie sa le ai mereu date cu oja...si cum vezi ca ti-a sarit oja imediat o completeziwinkingsucces!
  • 10 August 2010 11:56
    Raspuns anonim:
    Eu consider ca fiecare persoana are propriul ritm de crestere al unghiilor.insa,desigur depinde si cat de bine le hranesti cu calciu si vitamine...de asemenea ca sa nu se agate si sa se rupa iti recomand sa nu le ti mult in apa,i trebuie sa le ai mereu date cu oja...si cum vezi ca ti-a sarit oja imediat o completeziwinkingsucces!
  • 21 August 2010 19:53
    Raspuns anonim:
    Cum sa fac sa imi creasca unghiile mari si sanatoase
  • 11 Septembrie 2010 15:58
    Raspuns anonim:
    Miec o colega mi-a zis ca i-au crescut unghiile mai repede pnandusi mainile in apa cu sare asa mi-a zis ea tinele o ora si zi-mi si mie daca a mers ok?
  • 11 Decembrie 2010 10:55
    Raspuns anonim:
    Ceale mai bune solutii pentru a-ti creste unghiile mai repede sunt cele naturale.Si am vazut ca s-au mai spus si solutii de genul:sa le tii in ulei de floarea soarelui cald, sa le tii in pulpa de la o lamaie, sa le tii in apa cu sare etc. Poti gasi si pe net:www.cresterea rapida a unghiilor.naturiste.com.Succes!
  • 18 Decembrie 2010 19:28
    Raspuns anonim:
    Lol eu am 11 ani si am unghiile de 2cm nu am folosit nimic mai bine le lasi in pace ca vor creste
  • 27 Ianuarie 2011 17:01
    Raspuns anonim:
    Unghiile voastre vor fi frumoase daca aveti grija de ele