| Nousername a întrebat:

Cum sa fac sa mi se desfunde urechile si nasul? Sunt racita, dar deja au trecut 5 zile de cand nu am mai respirat pe nas. Gura mi se usuca foarte repede. Chiar nu stiu ce sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ORGiGii_1610 a răspuns:

Mananca un mic de miere si fa o baie fierbinte la piciore. in apa pune un pic de sare groasa

| aneta a răspuns:

Exista la farmacii o substranta foarte mentolata, care se pune in apa fiarta si iti faci pe urma aburi.Nasul sigur ti-l va desfunda.Iar urechile ti se vor desfunda si ele in cateva zile, daca nu ti se desfunda de la aburihappy

| MâţaD a răspuns:

Consuma multe ceaiuri si multe lichide,foloseste picaturi de nas(bixtonum,olynth etc.) si picaturi de urechi.du-te la farmacie, si farmacista iti va da ce iti va trebui, si iti va trece.insa ar trebui sa incepi sa iei si antibiotic, daca vezi ca raceala nu te lasa.