| alinutza20 a întrebat:

Cum sa fac sa scap de o durere ingrozitoare de gat (cred ca l-am sucit)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Masaj usor in zona dureroasa. Daca tu crezi ca poate fi mai grav mergi la medic.

| OnuOnulică a răspuns:

Salut!
Eu zic sa mai astepti 2-3 zile iar daca durerea persista du-te la un medic.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Pai daca l-ai sucit... stiu eu cat de rau l-ai sucit, mergi la medic cat mai repede daca durerea e atat de ingrozitoare poate ai nevoie de un colier si cu siguranta de antiinflamatoare gen ibuprofen sau ketoprofen. Nu e de joaca, in functie de cat de rau te doare mergi la medic, la o radiografie, nu te juca cu sanatatea ta. Pana una alta nu strica daca iei antiinflamatoare mai ales ca ibuprofenul e si pentru durere. Vreun gel tip lioton poate si el sa faca ceva bine.

| Axys a răspuns:

Fa-ti ceai de musetel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti un antiinflamator, sau ceva de durere. Orice contine Ibuprofen sau poti lua chiar un algocalmin sau ketonal daca ai. Te vor calma si iti vor lua din durere.

O zi buna!