| radu999 a întrebat:

Cum sa imi fac singur o injectie in fund cu ser fiziologic? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Am o cumnata care am auzit-o ca isi face singura injectiile dar este cadru medical, daca tu nu esti si nu ai experienta si daca pui intrebarea e clar ca nu esti, ai face mai bine sa nici nu incerci, poti atinge nervul sciatic si ai dat de dracu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Decat sa impungi tu gresit, mai bine cere ajutorul unei asistente sau cineva care sa pricepe la ase ceva, nu incerca de unul singur!
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te juca cu asta! Mai bine sa-ti faca medicul de familie sau ceva asistent! Nu e bine ce vrei tu sa faci!

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Ai doua variante: Ori te asezi pe seringa, ori asezi peste tine o asistenta.

| BogdanLuca a răspuns:

Pui mana pe injectie si ii dai drumul!
Dar nu inteleg de ce ai face asta? Serul fiziologic, in cazul in care este nevoie, se injecteaza intravenos nu intramuscular!

| raluka66 a răspuns:

Intai dezinfectezi zona in care sti ca vrei sa faci injectia cu niste spirt. Apoi faci injectia si la sfarsit vata sau discul cu spirt pe care l-ai folosit la dezinfectat il pui deasupra intepaturii ca sa nu intre microbi.

| BlackRose_2003 a răspuns:

De ce ai face asta? mai bine du-te la doctorwinking

| VioCrazy a răspuns:

Recomand sa ceri ajutorul unei asistente sau a cuiva care se pricepe!
E posibil sa te doara, daca incerci singur.