| andrei_2217 a întrebat:

Cum sa scap de cosuri? leacuri babesti va roog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xxdd a răspuns:

Cu ceai de musetel? ...iti faci un ceai si dupa aia cu un servetel, iti dai pe cosuri. si am auzit ca are efect in timp

10 răspunsuri:
| PredatoR a răspuns:

Date cu pasta de dinti pe fata, las-o sa se usuce... si o sa scapi de ele
funda?

| Classy a răspuns:

Pasta foarte eficientatongueui o cana de apa la incalzit si adaugi cate putin din plantele marul lupului, tataneasa si galbenele.E mai greu se gasit marul lupului, eu am gasit la piata.Cand este ceaiul gata scoti plantele si le pisezi putin si aplici pe fata. Sau masca de papaya: ai nevoie sa cureti un papaya pe care il amesteci cu 2-3 linguri de smantana si aplici pe fata. Bafta

| Lolo_5869 a răspuns:

Pentru mine a functionat o combinatie de tratamente, mai mult sau mai putin babesti. La dus am folosit ca exfoliator bicarbonatul de sodiu ( din acela care se foloseste la prajituri,costa in jur de 1.5 lei pliculetul, din care am facut o pasta adaugand apa peste el), dupa dus nu m-am sters cu prosopul pentru ca e dur si poate agrava acneea, am lasat apa sa se usuce singura. Dupa ce s-a uscat am sters pielea cu dischete demachiante pe care le-am imbibat in apa oxigenata, dupa ce s-a uscat apa oxigenata am aplicat in strat subtire crema antiacneeica de la vivanatura ( aprox. 7 lei ) pe care am lasat-o pana la urmatorul dus pe piele, ca pe o masca. Acneea mi s-a dus in totalitate, insa au ramas niste pete maronii pentru care am folosit crema Dermoprop ( aprox. 7.5 lei ) si mi s-a parut ca rezultatele au aparut chiar dupa 2-3 zile. Am facut un dus dimineata si unul seara dupa care am aplicat tot acest ritual. Stiu ca vi se pare ca mi-a luat o groaza de timp, dar eram disperat si nu mi-a luat mai mult de o jumatate de ora - 45 de minute. Tin sa precizez ca eu am avut probleme cu acneea pe spate, in special, dar si pe fata. Dupa muuuulte tratamente chimice de la farmacii fara niciun rezultat, am inceput sa ma documentez pe net si apoi am intrebat de cele doua creme la plafar. Eu am facut aceasta combinatie, si la mine a functionat, acum nu stiu la altii... Totusi am inceput sa cred ca medicina asta cu care ne-am obisnuit toti nu e cea mai potrivita, la mine nu a dat roade, produsele naturale au functionat intr-o perioada relativ scurta. Acum , daca acneea este fffff severa trebuie sa consulti, obligatoriu, un medic(desi nici la mine nu a fost o forma prea usoara, si cunosc o ruda care a mers la medic si i-a ars fata din cauza produselor chimice folosite, insa acneea poate fi cauzata si de alte chestii, cum ar fi chisturile ovariene) .

| Klandestin a răspuns (pentru Lolo_5869):

Bv big grin trebuie sa incerc si eu o data!

| StoicaAndi a răspuns:

Poi trebuie sa le strangi tare ca asa mi-a facut si mama sau sa te dai cu creme pentru cosuri

| Klandestin a răspuns:

Mddx aproximativ in cat timp 2 saptamani?

| andrei_2217 explică:

Ms le voi incerca pe toate si care este cea mai buna are funda.
PredatoR cred ca la tine va merge.

| AlinaMoisescu a răspuns:

Cel mai eficient tratament care a functionat perfect pentru tenul meu e pe baza de creme antiacnee naturale din ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation. Deci cu aceste produse eu mi-au curatat tot tenul de cosuri si puncte negre si le recomand. Kiss

| dahak a răspuns:

Argila este foarte buna.Nu stiu exact cum se foloseste.

| Iuliana_Badan_1994 a răspuns:

Cum scap si eu de cosuri?