| allyn333 a întrebat:

Cum sa scap de durerile de dinti de dupa strangerea aparatului dentar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HeiSuntNati a răspuns:

Buna happy si eu am purtat aparat dentar, si stiu ca este groaznic. Nu ai cum sa scapi de dureri. Evita mancarea/bautura fierbinte si foarte rece, mai ales inghetata. Incearca sa iei niste calmante, de exemplu midocalm. Oricum, durerile de vor lasa in maxim 3 zile. Eu in primele doua zile nici cereale nu puteam sa mananc, decat daca le lasa o jumatate de ora in lapte, sa se faca pasta. Bafta big grin

2 răspunsuri:
| Cristinaaa57 a răspuns:

Ia calciu

| D5e1n3i5s9a a răspuns:

Din pacate nu poti. sad Nu fa greseala sa il scoti si apoi sa il pui la loc, ca te va durea si mai tare. Dintii o sa se obisnuiasca si in 2-3 zile nu te vor mai durea. happy