| deeamaria a întrebat:

Cum sa scap de grasimea de pe burta? Ce tip de miscari pot practica pentru uscarea grasimii de pe burta in cel mai scurt timp. Doua saptamani daca se poate.
FUNDA pentru cel mai bun raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pikabu19 a răspuns:

Poti face multe abdomene, genofkexiuni, prin genoflexiuni arzi multe calorii. Faci cat mai multe. Pe bicicleta poti sa faci. Exercitii care te fac sa transpiri mult, alea ajuta la asa ceva. Alimentatia e foarte importanta. Mai putina paine, mai putine paste fainoase, dulciuri mai putinen muulta apa cu lamaie si mare grija la ce ora mananci ultima masa, trebuie pana in ora 7. Micul dejun trebuie sa fie foarte consistent. Sper ca ti-am fost de ajutor!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

In zilele astea ce miscari sa faci? miel ouă cozonaci, astea sunt miscarile. poftă bună! ce vârstă ai?

| RAY a răspuns:

Gasimea nu se usca unde ai auzit asa ceva? grasimea de pe burta e cauza ca ai mancat prea mult decat ai avut nevoie asa ca organismul a depozitat acolo grasimea pe burtica, pentru a scapa de ea trebuie mai putina mancare, nu trebuie multa filozoie, mancare cat mai putina, multa miscare si mers pe jos e bun macar 30 de minute pe jos in prima saptamana apoi 60 de minute tot asa, dietele vor face sa slabesti in prima faza ca apoi sa te ingrasi rapid si mai mult decat ai avut

| Pool77 a răspuns:

Nu exista asa ceva, nu poti da jos grasimea doar de pe o parte.
Caloriile scazute, si in rest sport. Oricum, vine vara se arde grasimea.

| blAster85 a răspuns:

Cel mai bun raspuns ar fi al meu in 2 saptamani nici mantuitoru" nu face minuni, ai banda, bicicleta role etc? Foloseste-le

| Pikabu19 a răspuns:

Grasimea nu se usuca

| george2431 a răspuns:

Abdomenele te pot ajuta! Pe langa ca scapi de grasime iti poti forma si un abdomen frumos si musculos! Sanatate!