| ElenaGhilbert a întrebat:

Cum sa scap de rosul unghiilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Cu vointawinking

| FemeiaPisică a răspuns:

Amesteci într-un pahar suc de la o lămâie şi ulei de cocos, apoi aplici pe unghii. Ajută la creşterea lor, iar gustul este neplăcut şi o să renunţi uşor la rosul unghiilor. Eu această metodă am încercat şi a mers.

| lplostonyou a răspuns:

Asta cu rosul unghiilor se numesc ``ticuri``in termeni psihoterapeutici,cand te framanta ceva sau esti agitata, iti vine sa rozi unghiile, e pe plan psihologic, incearca sa nu mai bagi degetul in gura, in loc de deget baga o acadea sau o inghetata ca mine si o sa vezi dupa un timp te dezveti de acest ``tic``.

| matematician a răspuns:

Exista un fel de lac care se aplica pe unghii si care are un gust oribil laughing nu stiu exact cum se numeste, dar ai putea cauta pe google

| Anonima0000000000 a răspuns:

Buna tot timpul sa ai o ocupatie cu mainile tale sau sa tii ceva in mana eu am facut asa ceva vreme si dupa nu m-ai mi-am ros unghiile!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te dai cu ardei iute pe degete, cam drastic, dar functioneaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le dai cu oja.