| Urgent221 a întrebat:

Cum sa scap de un fel de cos care imi iese in ureche? Il am cam de jumate de an si imi iese mereu, iar cand il sparg iese un fel de puroi cu sange, urgent, va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa-ti dea trimitere la dermatolog. In paralel poti face o curatare de sange cu tratamente naturiste. Tratamentul naturist nu dauneaza dar este mai slab ca medicamentul. http://terapii100.blogspot.ro/......gelui.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu tot il spargi e normal ca bacteria sa se raspandeasca si sa nu iti treaca. Cumpara-ti o crema si nu-l mai sparge. Poti sa-ti iei Bioderma sensibium global gel sau ivatherm akne-syt, ambele sunt foarte eficiente.

| NAT0 a răspuns:

Dacă nu prezintă durere, nu oferi importanță. Poți să te dai cu „zinerit" este o soluție foarte bună pentru acnee. Dar cel mai indiat este să mergi la medicul de familie și să ceri o trimitre la un dermatologist.
Sănătate.

| Juviia a răspuns:

Poti sa te duci la doctor