| SecretKiss a întrebat:

Cum sa slabesc rapid si extrem de simpu? NU d-alea cu dimineata o ceasca de cafea si o grefa, la pranz o grefa si carne fripta. Nu vreau cu carne si grefe. Ceva extrem si simplu (big grin) insa si rapid chiar daca asta nu e prea sanatos. Am un fel de prezentare de moda pe 14 martie in scoala. Deci eu m-am ingrasat in solduri. Stiti voi ceva (exercitii si dieta) prin care pot scapa rapid din "carnitza" din soldurihappy? Va rog helpp!crying Ce dieta si exercitii (nu supa de varza ca nu-mi placelaughing) cunoasteti cu care pot slabi in 2 saptamani juma'? HELLLPhappy Funda evident! Trucurihappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Slabirea rapida duce la dereglarea metabolismului(pentru totdeauna) si ingrasare dubla.Asa ca ia-o mai usor! Evita prajelile,pastele fainoase,painea(cat se poate), carnea de porc, deci tot ceea ce contine o cantitate mare de glucide si lipide.Cina sa o iei cel mai tarziu la ora 19.00.A...si sa nu mananci mult o data.Mai bine mananci mai putin si mai des.Si fa multa, multa miscare:mergi mai des la plimbare in aer liber, fa exercitii fizice usoare(de preferat sa fie facute pana la ora 17.00-18.00(cel mult). Multa rabdare(caci vei avea mare nevoie) si multa bafta!
A. sper ca te-am ajutat!

| Graftzoor a răspuns:

Din cate stiu eu de la diriga mea (care are dabea 40 de KG si are 30 ani )cick cea mai buna cale e cu borslaughing o cana de bors seara si una dimineata...da nu dala de cumparat ci facut un casa...
sper sa iti fie de folos:d

| Iulia_4983 a răspuns:

Cel mai bun truc ar fi sa faci ceva miscarehee hee.
Mergi la salabatting eyelashes.e cel mai ok credthinking

| Lloyd_4317 a răspuns:

Ceva extrem? taie-ti sunca laughing
ON: Alearga, si iar alearga, practic fotbal si ca sa ne mentinem in forma alergam pana ne dor picioarele, adica pana muschii picioarelor sunt complet extenuati. desigur nu e cazul pentru tine, poti alerga 50 minute pe zi de dimineata, si incearca si cu
sprinturi. multa bafta

| dan27as27az89 a răspuns:

1.Dormi pana in ora 10
2.Consuma proteine intre orele 15:00 si 16:00
3. Ultima masa sa fie pana la ora 18:00
4.Bea suficienta apa
5.In fiecare zi trebuie sa ai 3 mese principale si 2 gustari.