| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa slabesti rapid 10 kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Este foarte periculos sa slabesti mai mult de 3, 4 kg pe luna. Poti slabi numai cu regim alimentar echilibrat si miscare.Regimul trebuie tinut toata viata, altfel grasimea revine in forta. Mira

26 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Eu zic sa va potoliti cu slabitul asta...lasati complexul asta la o parte...mai bine va acceptati asa cum sunteti, nu este nici o tragedie...nu de alta, dar slabitul in exces duce la alte boli...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sport, sport, sport. dietele si pastilele sunt daunatoare organismului, mananca diversificat, evita grasimile, painea alba, salate la fiecare masa si spoart, revigoreaza corpul si mintea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi nusitu eu va intreb pe voi si voi pe mine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am reusit, intr-o luna,
dimineata:cereale integrale cu ceai fara zahar
dupa amiaza:biscuiti integrali
seara:salata simpla
si iti alegi o ora unde te duci sa fugi, si exercitii faci,, sh gata liudi! xD

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Facand mult sporrrrrrrrrrtttttttt

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum slabesc 10 kg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin infometare si facand foarte mult sport. Eu stiu ca am tinut o dieta cu supa de varza si faceam in fiecare zi cate o ora de aerobic plus o data la 3 zile sauna si a functionat.doar ca m-am apucat iar de mancat si m-am ingrasat la loc dublu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sugeti ****!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai! infometarea e foarte periculoasa! TREBUIE SPORT! SPORT LA MAXIM! smug nu fiti prosti si nu va puneti organismul in pericol. i mean duh

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Principalul este sa slabesti sanatos. Incepe prin a-ti rescrie regimul alimentar, reducind consumul de grasimi. Pune accent pe salate, fructe, casuri si desigur sa nu uitam de miscare, miscare si iar miscare.Este foarte important ca, dupa ce luam masa in nici un caz sa nu ne culcam pentru a odihni mincarea, iar cina trebuie luata cu 3 ore inainte de culacare. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca nu mananci mai mult de 1200-1500 kcal pe zi, daca bei apa multa si daca faci in fiecare seara abdomene, genoflexiuni, ridicari... apar rezultate.Nu te astepta sa slabesti in 1 saptamana, caci scapi de vreo 2-3 kg in 4, 5 saptamani. Daca stai la bloc poti urca scarile in loc de lift.Mananca putin la masa si daca poti nu manca dupa ora 6. mie mi-a mers acum am 1, 68 si 50 kg si inca tin "modul asta de viata". Nu de alta dar asa am vrut eu.Si am dat jos 10 kg in 4 luni.Noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu as vrea sa slabesc 30kg in cateva saptamani dar nu stiu cum sa fac sa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma eu incerc ce sa zis mai jos... tinetimi pumni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mult sport te sustin vri reusi si inciarca metoda vegetariana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu'st

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ultima masa sa fie la ora 6 seara, nu mananci paine deloc si nici dulciuri, pe mine asa ma ajutat dar nu ma pot prea tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 1. 70 catre kg trebuie sa am?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mult sex, legume multe, carne putina, efortlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si normal ca iti convine sa mananci o portie de cartofi prajiti si un hamburger decat sa faci cateva abdomene. dar asta nu e sfarsitul...ca sa slabesti trebuie sa folosesti o dieta usoara, nu stricta si sa faci mult sport! Suzette

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Num minca deloc o luna bea numai apa! Vei vedea efectul foate bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faceti si voi abdomene sunt cele mai bune eu la inceput am inceput cu 20 abdomene pe serie si faceam cate 3 serii si in 2 luni am ajuns la 200 si am slabit cam 10 kg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uiop

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa tii dieta timp de 7 zile

| Ionut19 a răspuns:

Am gasit pe internet foarte multe diete, dar am urmat o dieta buna pe http://buythermacuts.ro

| LLioopo a răspuns:

Sincera sa fiue eu am slabit 5 kg intr-o luna si inca as mai vrea macar 10 kg.Eu am facut miscare si am baut ceai verde. fara indulcitori etc.Nu mancam decat o salata pe zi si alergam pana nu ma mai tineau picioarele.In 2 saptamani 5 kg...Si mai vreau...
Eu asa am facut tu poti sa mananci mai mult sau sa renunti la ceai verde. Dar la exerciti in nici un caz.
Bafta!

| Moiseanu_Bianca_1981 a răspuns:

Mananca sanatos ( pere, pere, banane...) bea multa apa, gimnastic si sa nu mai mananci dupa ora 18:00