| Darius123456 a întrebat:

Cum scap cel mai rapid de durerea de masea?
Fara medicamente si dentist!
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Aulin/Nurofen.
Astea vor fi pe moment, apoi ce vei face? te vei indopa cu pastile? mai bine vezi la medic ce se intampla, poate ai infectie.
O zi bunahappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Spui o rugăciune şi faci 10 mătănii rolling on the floor
Ori spui o incantaţie laughing

Cum crezi că trece durerea de la sine? Voi vreţi să se producă miracole...

DEPINDE de cauza acestei dureri!
Cel mai probabil, ai o carie şi îţi este afectat nervul acelei măsele...

TREBUIE să mergi cât mai curând la stomatolog pentru ca să vadă despre ce este vorba!

Până atunci, pentru a atenua temporar aceste dureri, poţi să foloseşti ( cu respectarea Prospectului ) unul dintre următoarele medicamente : Ketorol/Ketonal, Algocalmin/Algozon, Nurofen ( simplu sau forte ), Ibuprofen 400/Markofen, Ibuprofen 600 ( dacă durerile sunt foarte puternice ), etc.

Toate cele bune.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Cu niste tuica, ceva tare... nu iti spun sa bei, doar sa o iei putin in gura, poti sa scuipi dupa

| Totenn a răspuns:

Salut, pui ceva presat pe masea oricum, o sa-ti amelioreze durerea pentru o perioada de timp.
De ce nu vrei medicament?

| Altadata a răspuns:

Tine la masea niste otet (nu-l bea) si daca nu da pe niste vata niste parfum si tine presat la masea. Durerea o sa treaca dar doar pentru pitin timp.

| Ruly a răspuns:

Ia un Aulin! E cel mai bun, crede-ma!