Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2709883intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
27 Iul
SATI 236.657AFISARI
103.529VIZITE
85.256V. UNICI
12 Ianuarie 2014
PuFiLiCi98 intreaba:

Cum scap de acneea (tenul gras)? Am si cosuri sub piele dar si cosuri care fac puroi si sunt foarte dureroase si urate, am si cosuri negre. Sunt disperat, am 16 ani, baiat si cele mai multe cosuri le am in partile laterale ale obrazului. Am incercat si Skinoren, Zineryt, Oriflame si tot nu mi-au trecut. Am fost la dermatolog si mi-a recomandat Skinoren cu Zineryt, dar fac 3 luni de utliziare si tot nu vad efecte. Va rog ajutati-ma cu tratamente atat naturiste cat si din farmacii. Multumesc! Funda.

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • Raspuns castigator
    12 Ianuarie 2014 17:16
    WorldAlone a răspuns:

Iti recomand sa iti stergi tenul de 2 ori pe zi (dimineata si seara) cu dischete demachiante inbibate in ceai de muselet. Dupa ce te stergi bine, te dai cu crema "Apidermin Lux" (se gaseste la magazinele naturiste) si costa in jur de 10 lei.

P.S. Evita sa pui mainile nespalate pe fata.

• 4 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 12 Ianuarie 2014 17:12
    deeadeea_1643 a răspuns:
    Eu folosesc solutie pentru acnee de la Cosmetic Plant si gel antiacneic de la Favisan. Bine, ele pot fi ambele de la aceeasi firma big grin. Iti cureti fata cu un buretel imbibat in solutie pentru acnee si dupa aceea aplici gelul. Trebuie sa faci asta in mod constant, de doua ori pe zi, dimineata dupa ce te speli si seara inainte de culcare.
  • 12 Ianuarie 2014 21:34
    ingerinfrant a răspuns:
    Buna!
    Iti recomand o crema antiacneicape baza de argila si propolis.
    O gasesti in farmaciile naturiste, nu costa mai mult de 7, 50.
    Te pup!
  • 21 Ianuarie 2014 22:57
    StamateAlina1987 a răspuns:
    Si eu am avut probleme cu cosurile timp de 10 ani de zile.
    Am reusit sa scap de acnee si puncte negre dupa ce am inceput sa folosesc creme pe baza de ulei 100% pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.
    Uleiul de arbore de ceai nu usuca pielea, ci o hraneste si in acelasi timp elimina foarte puternic cosurile, acneea sau punctele negre si albe.
    La mine a functionat extraodinar de bine si iti recomand sa le incerci daca nu ai reusit sa scapi.
    Pe langa cremele cosuri, te sfatuiesc sa inlocuiesti sapul normal, cu un sapun pe baza ulei de arbore de ceai de la Thursday Plantation, pentru a limita excesul de sebum.
  • 12 Ianuarie 2014 16:59
    lianaiovan a răspuns: