| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de constipatie? Fgs, help! Incep sa ma umflu ca un balon!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| powergirl a răspuns:

Cu 2 pastile de dulcolax ai rezolvat problema in maxim o zi

| OoBunnyoO a răspuns:

Daca este o problema pe moment, ia un laxativ sau doua. Daca problema persista bea mai multe lichide, mananca alimente care contin multe fibre (cereale, kiwi, mazare, orz, fasole, capsuni) si fa mai multa miscare.

| ElenaSA a răspuns:

Bea lichide, mananca fructe, iaurt, bea inainte de masa tarate cu apa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu, te adresezi medicului de familie.

| LenoreVoldaren a răspuns:

ÎN NICIUN CAZ orez sau mâncare uscată! Astea opresc diareea, deci te constipă un pic! Ia un laxativ pentru problema ta sau citește mai multe pe http://bit.ly/1p0Kfl3 Succes!

| nokautone a răspuns:

Mananca orez sau mancare uscata happy
Si putina apa