| Shcoky a întrebat:

Cum scap de cosuri urgent sunt ppe toata fatacryingstraight facestraight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun tratament pe care l-am folosit si am fost foarte multumita de rezultate absolut de fiecare data(l-am mai folosit si cu intreruperi),in schimb este Zineryt(o lotiune antiacneica foarte puternica).Il poti folosi si tu, dar numai in urma unui control dermatologic care te asigura ca e totul in regula daca-l folosesti(in unele cazuri poate face mai mult rau decat bine, lucru valabil in cazul marii majoritati a produselor). Zineryt-ul se aplica o data sau de doua ori/zi(in functie de gravitatea problemei)pe zonele afectate si se lasa sa actioneze minimum 4 ore. Daca-l folosesti o data pe zi,aplica-l seara,inainte de culcare,si lasa-l sa actioneze pana a doua zi. Daca-ti doresti sa-l folosesti de doua ori pe zi, aplica-l si dimineata, dupa curatarea fetei.In schimb,daca obisnuiesti sa dormi pe o parte,nu cu fata in sus(cum ar fi de preferat, in cazul de fata), aplica Zineryt-ul cu minimum 2 ore-maximum 4 inainte de culcare pentru a avea timp sa-si faca efectul(intrucat daca-l aplici imediat inainte sa te bagi in pat, cea mai mare parte a solutiei se va sterge de perna si nu va da rezultatele dorite). Numai bine.

5 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Eu nu stiu daca tu ai cosuri sau noduli si chisturi. Cosurile sunt pustule albe, care le storci, chisturile sunt adanc in piele si dor/mananca lasa cicatrici si mai important, nu se vindeca de la sine. daca te regasesti in cazul II, fuguta la dermatolog

Răspuns utilizator avertizat
| MireeeLa a răspuns:

Cu Garnie pur activ.Si nu mai ai cosuri.Am incercat si eu.

| AngiiiBlake a răspuns:

Heii.da`te cu spirt sanitar pe ele. O sa te ajute mult! :* Bafta si sper sa scapi de ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista in farmacii foarte multe produse care trateaza cosurile si poti intreba farmacistul sau medicul tau de familie despre ce ar trebui sa cumperi.