| Apatean_Paul_1988 a întrebat:

Cum scap de dopurile de ceara din urechi. Vreau metode pentru acasa.Nu prea pot merge la un medic momentan. Funda!
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Ia o cana mai mare, pune apa in ea si stai cu urechea deasupra ei, aburii ar trebui sa topeasca intr-un fel ceara. Si cu o siringa cu apa calda impinge in ureche, asa au procedat cei de la ORL cu mine, am avut dopuri. Te-as sfatui totusi sa mergi la ORL!

Răspuns utilizator avertizat