| andreaua a întrebat:

Cum scap de gaze. Nu inteleg de ce, pentru ca nu mananc lucruri care sa provoace asa ceva. Poate sa fie o boala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Bea ceauri de chimen, anason, seminte de marar.
Evita constipatia.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Aproape orice mancare provoaca formarea de gaze, in masura mai mica sau mai mare.
Daca formarea gazelor este de cantitate sau presiune excesiva, atunci apeleaza la un medic internist pentru consult.

| nicky a răspuns:

Du-te la un specialist pentru consult.

| mioara a răspuns:

Apar gaze de la oua si mazare

| cely a răspuns:

INCEARCA O CURA DE : O LINGURITA DE MIERE DE ALbine NATURALA CU O JUMATATE DE LINGURITA DE PRAF DE SCORTISOARA. ITI FACI UN AMESTEC PENTRU CATEVA ZILE. IEI CATE O PORTIE DE 3 ORI PE ZI. S FIE DE LEAC!