| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap repede de bataturi?[Intre degetele de la picioare si talpa].

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Hei,
La farmacie se gasesc plasturi Urgo pentru bataturi, foarte eficienti in special intre degete.Pentru talpa foarte bun este Clavusin(are si alta denumire).
Poti incerca si remedii naturiste, unguent de galbenele sau altele
http://www.formula-as.ro/......rile-12688

| missbee a răspuns:

Unguent de gălbenele, scapi garantat după două aplicări.

| emy a răspuns:

Cureti coaja de la un ou crud, apoi pielita de pe coaja.Pe aceasta o pui pe batatura, seara, si o lasi acolo pana dimineata.Chiar daca te speli dimineata, incearca sa nu o indepartezi pielita de la ou de pe batatura. Sper ca ti-am fost de folos! Mult succes!

| Gigiku a răspuns:

Lamisil. Du-te la farmacie si cumpara-ti.

| Raluca1724 a răspuns:

Nu-ţi recomand să încerci toate unguentele astea! Pune-ţi comprese cu frunze de brusture şi leagă în locul unde e bătătura cu tifon şi lasă pe noapte! Garantat te va ajuta. Vei avea tălpile foarte fine. Am încercat şi eu şi a dat roade. Deci te sfătuiesc să încerci. Sănătate!

| Pinguadi a răspuns:

Da-ti cu galbenele s-ar putea sa iti treaca! Succes

| nsn83 a răspuns:

Exista la farmacie clavusin sau mai sunt niste plasturi! Oricum iti recomanda farmacista ce sa cumperi! Daca nu rezolvi cu ce se gaseste in farmacie, bataturile se pot inlatura chirugical!