| vericika a întrebat:

Cum scapi de mirosul neplacut din pantofi?

am primit o pereche de pantofi draguti(noi), care din pacate nu sunt de piele...si au un miros mai ciudat in interior...
cum as putea sa scap de mirosul neplacut?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pentru inceput e bine sa ii speli, chiar daca mirosul nu dispare si poti sa pui Pudra mentolata, gasesti la farmacie ( ieftin sub 10 ron ); eu asa foloseam la adidasi vara cand era f cald si transpiram rau de tot, inainte si dupa dadeam cu pudra inauntru si acopera chiar tot mirosulwinking

4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Spala-i inauntru, ori punele pachetele din alea de gel pentru pantofi

| Belciu a răspuns:

Cu tea tree.Cateva picaturi pe vata si stersi pantofii.

| dandelion a răspuns:

Nu ajută cu spălatul. Am încercat de toate: sampon, praf de spălat, săpun, nu mai stiu ce... Mirosul dispare dar foarte puțin. Se simte un pic mai puțin dar persistă. Mdaaa... Întrebarea chiar e foarte bună! Te pot ruga ceva? Cînd afli răspunsul ideal mi-l scrii în privat? Ți-as fi foarte recunoscătoare!

| pantofi a răspuns:

Cumpara pantofi brand si scapi de problema.