| nitumirela a întrebat:

Cum scoatem petele maronii de pe fata dupa sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreeagen a răspuns:

Exista un preparat in farmacii pentru pete din cate stiu eu este destul de eficient si foarte accesibil m-am hotarat sa il incerc si eu iar saptamana aceasta astept sa soseasca.Nu stiu exact numele sau ce poti sa ceri insa o sa intreb si o sa revin happy

3 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Mergi la medicul de familie si iti prescrie el o reteta

| Andreeagen a răspuns:

Am revenit cum ti'am promis. De la 5 zile de la folosirea cremei am observat rezultatele care au fost uimitoare eu aveam foarte multe pete maronii de la acnee care acum nici nu se mai vad, aveam o urma de arsura care acum e minuscula si daca voi continua tratamentu va trece si ea cu siguranta, si petele din urma sarcinii dispar, mai greu dar dispar. Ce sa iti spun despre ea... e un preparat farmaceutic costa in jur de 6 lei (atat am dat eu pentru ea) si miroase a mere verzi, eu cand ma duc sa cer spun" alifie pentru pete" si farmacista stie ce sa imi dea data viitoare o intreb exact cum se numeste, in caz ca vei gasi pana atunci vezi ca trebuie sa aiba o culoare maronie si sa aiba zgrabunte albe prin ea.
Sper sa o gasesti, numai bine.

| Evy_3948 a răspuns:

Am citit si spunea ceva de ''pete'' la linkul asta:) http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=4143