| anonim_4396 a întrebat:

Cum se aplica tinctura de ardei iute pe par pentru crestere, am folosit si ulei de ricin si vreau sa le mai combin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| candora a răspuns:

Il aplici cu o periuta sau cu un burete la radacina parului si masezi pielea. Lasi in jur de 1-1.5 ore apoi speli si clatesti binewinking

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu se foloseste singura, ca atare, ci in amestec cu alte plante--- se prepara o tinctura din parti egale de ardei iute, radacina de brusture si radacina de urzica, in alcool de 60-70 grade, cu care se frictioneaza pielea capului ferind ochii. Numai bine!

| express11 a răspuns:

Cu vata la radacina parului, freci(nu tare)