Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2615606intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
23 Apr
SATI 306.262AFISARI
147.561VIZITE
125.601V. UNICI
11 Septembrie 2011
Danut3s20 intreaba:

Cum se fac vaccinurile la catei? Am cumparat vaccinu necesar am facut deparazitarea si acum nu stiu cum sa fac vaccinu si unde sa. l fac. Cand am cumparat vaccinu ne.am dat 2 sticlute unu transparent si unu portocaliu(referitor la culoarea lichidului). ce sa fac?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • 6 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 11 Septembrie 2011 14:16
    venusdoom a răspuns:
    Era mai bine sa mergi la veterinar si nu mai dadeai bani pe vaccin.
  • 11 Septembrie 2011 14:14
    Jolley a răspuns:
    Du-te la veterinar sau la cineva care stie multe despre caini
    sa nu-i faci tu daca nu sti ca poate se intampla ceva mai grav
  • 11 Septembrie 2011 14:15
    danyelo112 a răspuns:
    Da cheama un medicde animale sa il administreze sau pe cineva care cunoaste.nu te baga sa faci tu asa ceva ca poti sa ii afectezi unele componente vitale bietului catel.cheama mai bine o persoana care a mai facut asa ceva.
  • Raspuns utilizator suspendat
  • 2 Ianuarie 2014 17:45
    Antonia30 a răspuns:
    Uite, tatal meu e veterinar...
    Deci, se face in partea dreapta a corpului, putin mai sus de picorul drept din spate (in sold). Acolo ridici putin stratul depiele in sus si il faci dar rapid. De prferabil ai putea cand cainele doarme, ca sa nu simta prea multe big grin
  • 9 Aprilie 2013 11:42
    Mihaelutza97 a răspuns:
    Cel mai indicat este sa mergi la un veterinar, pentru ca el este specializat in asemenea cazuri, si mai bine il face un om de incredere si cu experienta, decat sa ii faci rau catelului! Bafta multa!