| Danut3s20 a întrebat:

Cum se fac vaccinurile la catei? Am cumparat vaccinu necesar am facut deparazitarea si acum nu stiu cum sa fac vaccinu si unde sa. l fac. Cand am cumparat vaccinu ne.am dat 2 sticlute unu transparent si unu portocaliu(referitor la culoarea lichidului). ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Jolley a răspuns:

Du-te la veterinar sau la cineva care stie multe despre caini
sa nu-i faci tu daca nu sti ca poate se intampla ceva mai grav

| danyelo112 a răspuns:

Da cheama un medicde animale sa il administreze sau pe cineva care cunoaste.nu te baga sa faci tu asa ceva ca poti sa ii afectezi unele componente vitale bietului catel.cheama mai bine o persoana care a mai facut asa ceva.

| venusdoom a răspuns:

Era mai bine sa mergi la veterinar si nu mai dadeai bani pe vaccin.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihaelutza97 a răspuns:

Cel mai indicat este sa mergi la un veterinar, pentru ca el este specializat in asemenea cazuri, si mai bine il face un om de incredere si cu experienta, decat sa ii faci rau catelului! Bafta multa!

| Antonia30 a răspuns:

Uite, tatal meu e veterinar...
Deci, se face in partea dreapta a corpului, putin mai sus de picorul drept din spate (in sold). Acolo ridici putin stratul depiele in sus si il faci dar rapid. De prferabil ai putea cand cainele doarme, ca sa nu simta prea multe big grin

| darescu a răspuns:

De obicei se fac direct la veterinar