| CatalinInside a întrebat:

Cum se trateaza Osteocleroza/Osteoporoza? Stiti unde sunt medici specialisti in acest domeniu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Daviiiiiid a răspuns:

Pai mama a spus ca prima oara trebuie sa masori densitatea osoasa si tratament cu calciu si D3 si fosamax si te-ai putea duce la medic specialist reumatolog happy

3 răspunsuri:
| CatalinInside explică:

Mama ta cunoaste bine aceasta boala? ce imi poti sa imi mai explici? despre aceasta boala si tratarea ei?

| CatalinInside explică:

Mama ta a avut asa ceva? sau cunoaste aceasta boala?

| Irina89 a răspuns:

3. Buna ziua,
Eu am avut probleme cu osteoporoza de cativa ani buni, insa de obicei dispareau cu ajutorul tratamentului. Anul trecut insa, osteoporoza mea a dus la probleme mai grave, m-am confruntat cu fracturile osteoporotice. Am decis sa merg la un consult la Spitalul Sf. Constantin din Brasov unde m-a consultat dl Dr. Dan Bentia. Din cauza severitatii bolii mele, Dr. Dan Bentia mi-a spus ca singura optiune este chirurgia. Desi am fost ft ingrijorata la inceput, domnul doctor a fost extrem de profesionist, mi-a explicat toti pasii si mi-a raspuns la toate intrebarile. Ce pot sa va spun, este un profesionist desavarsit! Operatia de vertebroplastie a fost ft usoara pentru mine, Spitalul Sf. Constantin are aparatura ft moderna, la nivel european asa ca totul a fost rapid iar recuperarea aproape fara semne. Intreg personalul medical a avut ft mare grija de mine si vreau sa va spun ca saloanele pentru pacienti sunt extrem de curate si ingrijite. N-am nici un repros, tot respectul pentru Spitalul Sf. Constanti si dl. Dr. Dan Bentia.