| AcTy a întrebat:

Cum te simți dupa un infarct?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Depinde de gravitatea lui. In cele mai bune cazuri te simti ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic (am intalnit un caz cu un barbat care cu o seara inainte a avut, iar dimineata se simtea bine si vroia sa plece acasa), pana la stari usoare de oboseala sau poate merge pana la confuzii, afectari cerebrale...

| 1Many a răspuns:

Ma socati copii, in primul rand este o intrebare foarte proasta, fara nici un rost. Sunt sanse ca sa nu mai scapi dupa un infart.
Cum sa te simti rau dupa un infart, nu te simti rau... In timpul unui infarct, alimentarea cu sange a tesutului cardiac este blocata, ceea ce duce la moartea tesutului. Atunci cand inima se opreste brusc, ca urmare a unui ritm cardiac anormal, vorbim de un "stop cardiac". In ceea ce priveste frecventa bolilor de inima, barbatii au tendinta de a le dezvolta mai devreme decat femeile, dar dupa menopauza femeile recupereaza.

| mihai69 a răspuns:

De cele mai multe ori, nu (te) mai simți. Că ești puțin cam mort.

| AirănMeidăn a răspuns:

Bine, am patit
M-am ridicat din pat si m-am dus in parc cu cainele, a fost chiar ok

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Minunat. Nu mai poți de bucurie.

Bănuiesc ca nici nu mai poți sa simți nimic. Poate doar durere. Dar de la infarct multi murit, deci mu prea ai pe cine sa întrebi cum s-a simțit după infarct.

| TanteMarianne a răspuns:

Lesinat aproape mort socat

| TrololollPrettyDevil a răspuns:

Binisor.

| AcTy explică:

Adica te simti rau dupa infarc?

| ZanfiracheBiancaAndreea a răspuns:

Da, normal ca te simți rău...