| anonim_4396 a întrebat:

Cum trebuie executate exercitiile la sala pentru a da rezultate cat mai bune la slabit? de ex trebuie sa faci pauza intre seriile de abdomene?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Si normal faci pauza de cate un minut, poti lua si o gura de apa sa-ti umezesti gatul. important e sa ai pozitia corecta cand executi un exercitiu mai ales acele de la sol, sa respiri cum trebuiesi sa te tii de antrenamente

| deea1988_9967 a răspuns:

Cand faci sport e bine sa iei pauza intre seriile de exercitii dar nu bea apa(nu este indicat cand faci sport)happy

| andrei444 a răspuns:

Buna faci pauza depinde cate faci, de exemplu eu la 600 fac pauza 2 minute apoi iar 600 asta de 3 ori pe saptamana, bea apa dupa cum spune katy apa plata nu suc acidulat,abdomene, fandari cu gantere >>> m-ai mici,genoflexiuni,banda sau bicicleta,si un regim bazat pe proteine din piept de pui, poti manca peste, iaurt degresat si ai sa ai rezultate pe masura. Stima

| Narfundo a răspuns:

Poi eu stiu cum.ce nu intrebi si tu instructorul? Incearca sa te depasesti pe tine.Cand simti ca nu mai poti, mai continua putin.