Întrebare recomandată | Prezidentul a întrebat:

Cum trebuie sa vina lumina de afara la calculator? Din stanga, dreapta, fata? Ca sa nu imi afecteze vederea...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Teoretic, de dedesubt, adica lumina sa fie de jur-imprejurul tau. Dar cum e imposibil, din spate-sus, e cel mai bine. Din fata te orbeste, din stanga sau dreapta te deconcentreaza.

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Depinde!
Încearcă și tu mai multe variante, la tine acasă și până la urmă, îți găsești tu singur, soluția cea mai bună, pentru tine.

| horia2012 a răspuns:

Din nicio parte. Trage jaluzelele.Creeaza
o luminozitate egala in camera.

| passispass a răspuns:

Ca sa nu iti afecteze vederea adica sa se vada soarele in monitor din spatele monitorului, si ca sa nu iti afecteze vederea sa te doara ochii din spatele tau. adica sa se potriveasca ecran - lumina, sa bata lumina exact in ecran.

Funda :*