| ridhimagupta a întrebat:

Cum va dati seama ca aveti probleme cu glanda tiroida? Ce simptome? Slabesti sau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Simptomele provocate de functionarea incorecta a glandei tiroide sunt extrem de multe si greu de diagnosticat deoarece dereglarile endocrine sunt atat de diverse, incat sunt cuprinse si prezentate in zeci de volume si tratate medicale.Un raspuns corect poate fi dat doar de un medic endocrinolog specialist singurul care poate sa determine natura problemei si sa dea un diagnostic corect. La fel de bine poti sa slabesti precum la fel de bine te poti si ingrasa. Singura solutie este consultatia endocrinologica de specialitate. Multa sanatate!