| fanysweet a întrebat:

Cunoasteti remedii impotriva constipatiei la copii pana in 2 ani? Astept raspuns si va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Un link cu un forum de discutii interesant pe aceasta tema http://www.copilulmeu.ro/discutii/viewtopic.php?p=308687&t=

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Supozitori cu glicerina pentru copii.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cateva zile la rand, la aceeasi ora, pune-i un supozitor cu glicerina pentru copii si apoi, pune-l pe olita. In orice caz, probabil din cauza alimentatiei este constipat. Deci, incearca sa-i schimbi alimentatia.
In alta ordine de idei, se gasesc in farmacii tot felul de suplimente alimentare. Nu mai tin minte cum se numea cel pentru constipatie, dar te informeaza complet farmacistul. Erau ceva produse Milupa.

| colnago a răspuns:

Excelent bautura bioactiva Noni pentru constipatie, imunitate, etc. insa numai cel original, de care scrie Samaniela, cu continut de 89% noni, 11% afine si struguri rosii. Din pacate, multe firme incearca sa copieze originalul produs noni de la TNI, insa aceste produse sunt mult mai slabe calitativ. De pl. cel de la CaliVita contine mai mult apa, dar si parabeni si este si mai scump.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cunosc, exista pudra pulbere de fibre, se da 1/4 lingurita pe zi in apa sau lapte, este de la Nutrilite, care este o gama de produse de la Amway.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sucul noni de care vorbea Smanaiela, este mai bine sa il iei pe cel de la Calivita, are un gust mai placut si este adorat de copii, fetita mea ma intreaba mereu de el, il gasesti aici http://www.cali.ro/22-noni-liquid-sirop-din-fructul-minune-noni.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sucul noni de care vorbea Smanaiela, este mai bine sa il iei pe cel de la Calivita, are un gust mai placut si este adorat de copii, fetita mea ma intreaba mereu de el, il gasesti aici http://www.cali.ro/22-noni-liquid-sirop-din-fructul-minune-noni.html

| samaniela a răspuns:

Buna, Eu ii dau baietelului meu de 2 ani jumate un suc Noni Juice ( Morinda Citrofilia). II dau acest produs inca de la varsta de 1 an si ii merge excelent pentru imunitate. Produsul provine dintr-un fruct noni cu propietati miraculoase pentru intarirea imunitatii si fiind un antioxidant puternic este f bun impotriva constipatiei. Noni Juice este produs in Tahiti si imbuteliat in Germania. Se poate comanda in Romania.
Pentru detalii iti voi da linkul formului ' Despre copii' : http://forum.desprecopii.com/....../topic.asp
Pentru a citi articole despre acest fruct poti accesa internetul sau:
http://www.facebook.com/......8963127792
Produsul se poate comanda din acest magazin: http://www.tni.com/......index.html
sau direct prin mine, consultant autorizat, pe email la ani_ela77@yahoo.com
Costul produsului este: 1 sticla - 150 ron, 2 sticle - 286 ron, 4 sticle - 506 ron. Variantele de 2 respectiv 4 sticle au transportul inclus in pret. Pentru detalii despre acest produs trimite email la: ani_ela77@yahoo.com si iti voi raspunde. Sanatate multa pentru copil!