| ✿puffa✿ a întrebat:

Daca am 1.45 si 36 de kg este normal? si daca nu ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Uite un link unde iti introduci in casute inaltimea greutatea, varsta si sexul si vei afla ce greutate trebuie sa ai.raspunsul il gasesti mai jos sub casute. http://www.calcule.ro/......copii.aspx

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! esti slabutza manca si uh mai consistent si de mai multe ori.

| blue95 a răspuns:

Mie mi se pare normal. dar nu ar strica sa te ingrasi putin.mananca mai multe lactate.happy

| Fury a răspuns:

Este perfect normal. Daca vrei sa te mentii in forma si sa iti mentii greutatea constanta (nu neaparat aceeasi greutate mereu pentru ca daca esti in crestere eviodent ca vei lua usor in greutatae, ci cu 10 minus nr de centimetri, daca ai 1, 70 ar trebui sda ai 60 kg etc) poti face exercitii fizice abdomene, genuflexiuni, ridicari de gantere, mers pe jos, urcat scarile etc.

| asd a răspuns:

Ar trebuii sa ai 45-10=35 deci slabeste un gk

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteaza si varsta, dar pare ok. Ca parca era inaltimea minus 10 unitati (aprox) pentru greutate, deci la 1, 45--->>35-40 kg.

| נυѕт вяυтαℓ a răspuns:

Nu e nimic raw in asta... daca era vorba d altceva atunci trebuia sa te duci la un doctor

| jannyss a răspuns:

Nu poti face nimic.
Mama natura trebuia sa faca ceva si nu ai specificat si varsta pe care o ai! Daca ai sub 16 ani inca m-ai cresti pana pe la 21.
Cu stima Jannys's.

| iulik99 a răspuns:

Nu prea este normal. CA sa poti sa ai mai multe kilograme mananca mai mult

| yonyxu a răspuns:

Cred ca la inaltimea ta esti destul de slabuta! Ar trebui sa incerci sa te mai ingrasi putin! Acum depinde si de tine. daca iti place cum arati acum.ramai asahappy.

| silvia_3020 a răspuns:

Intra pe site-ul www.florentina.ro si calculeazatzi greutatea necesara in raport cu inaltimea, eu ti-am calculato, iar greutatea ideala pentru inaltimea ta este de 44. 4kg.

Eu zic sa mananci regulat si sa faci sport sa nu sari nici o masa si sa mananci la ore fixe, dar pentru orce eventualitate intra pe site-ul mai sus mentionat si gasesti mai multe sfaturi (^_^)