| Fcsb_Andy_1998 a întrebat:

Daca am 16 ani, 1.70 si 87 de kile, cum as putea slabi fara sa imi atarne pielea dupa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Prin alimentatie sanatoasa si mai ales sport.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar prin sport intens se poate!

| CuriousStuff a răspuns:

Prin sport si o slabire foarte bine controlata si LENTA, adica bazata pe un stil de viata sanatos si exercitiu fizic regulat. Daca nu slabesti mult odata, piele are timp sa se acomodeze cat de cat, daca vrei sa slabesti foarte mult oricum o sa-ti ramana niste piele in plus, insa foarte mult inseamna cam de la 30-40 de kg in sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slabesti treptat, nu dintr-o data.
Mananci cat mai putin pe zi ce trece, dar totusi sa nu stai flamand.

| Glimoire a răspuns:

Schimbi stilul de trai,fructe,legume sa fie atentia ta primara,daca faci sala, mananca multa fibra, adica carne, alearga, si fa fitness