| Tania59 a întrebat:

Daca am facut odata raie, e posibil sa o fac din nou?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, din păcate, poţi face scabie ( râie ) de mai multe ori în viaţă :(

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/Boli-de-piele/scabia-raia_1368

http://www.romedic.ro/scabia-raia

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este contagioasă ori de câte ori intri în contact cu ea.
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Da.Se poate.

| ShadoWCrist a răspuns:

Da,din pacate se poate. Daca iei de la cineva.Succes!

| EşanuPaulaAndreea a răspuns:

Spune-mi că e caterincă, te rogrolling on the floor))