| Pinguuin a întrebat:

Daca am fumat in jur de 10 tigari pot face cancer la gat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Numai de la 10 tigari nu faci cancer la gat, de altfel nici un fel de cancer.

| MedLife a răspuns:

Chestia cu fumatul ca faci cancer difera de la persoana la persoana. Sunt persoana nefumatoare care au facut cancer aflandu-se in preajma fumadoarilor, persoane ce au fumat toata viata si n-au facut cancer sau persoane ca si tine ce fumau 10 tigari au facut cancer. Cica medicii spun ca ficatul elimina toxinele a 6 tigari pe zi. Mai tine si de predispozitia genetica adica cum am spui mai sus unii fac usor, unii fac mai greu sau unii nu fac deloc. Ideea e sa te lasi de fumat ca nu-ti face nici bine, consumi si bani (ii arzi de fapt), iar mai tarziu tot vei avea consecinte chiar daca nu faci cancer de gat sau pulmonar inima-ti va fi afectata 100%. Nu vei cate intrebari sunt pe site-ul acesta ca au palpitatii, ca-i dor ca-i inteapa si dupa aia mai spun ca si fumeaza. Sfatul meu prietenesc e sa te lasi ca prin fumat te sinucizi.