| Lughoo13 a întrebat:

Daca am fumat tutun si cu iarba.si vreau sa mi fac un control la sange.se vede ca am fumat? Ultima data fiind acum 4-5 luni. Va rog seriozitate
Ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E prea veche "fapta". Analiza de sange pentru doping poate scoate la iveala consumul de cannabis. Analizele generale nu pot face asta. Stii acolo in laborator, cand iti testeaza sangele, ei au un set de substante de lucru pentru a evidentia necesitatile. Ei bine, lipseste „unealta" de depistare a THC-ului din sange, la analizele generale. Sunt sigur ca la microscop cine stie vede si recunoaste enzima de tetrahidrocanabinol dar daca nu este necesar microscopul nu sunt probleme. Deci, depinde pentru ce faci analize.

| MedLife a răspuns (pentru Salontanul):

Acesta este raspunsul corect pe care la dat Salontanul, eu o sa-ti spun doar ca toxinele din fumul de tigara sunt eliminate in 6 saptamani si sunt eliminate prin par. Daca ai observat ca unele persoane au barba rosie din cauza fumatului. Si cred ca pentru drog se aplica aceeasi chestie o data si o data trebuie sa-l elimini, iar in 4-5 luni 100% l-ai eliminat. Si-ti recomand sa te lasi de acest obicei ca rau tie-ti faci.

| Andrei0333 a răspuns (pentru Salontanul):

Daca fac analize normale pentru a vede calciu zync etc din sange si eu azi am fumat un fum iar acum doua saptamani am fumat 7 fumuri oare maine apare ceva? Tinand cont ca sunt unele normale

| Salontanul a răspuns (pentru Andrei0333):

Nu! Ti-am spus si acum 5 ani: ei folosesc anumite substante pentru a depista ceva. Daca nu le ceri pentru droguri nu depisteaza. Oricum ar fi bine sa incerci sa te lasi pana nu devine obisnuita sau a devenit cumva?

5 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

In mod normal ar trebui sa se elimine din organism in mai putin de o luna, deci banuiesc ca nu s-ar vedea daca ai fumat. Nu stiu sa iti spun cu exactitate pentru ca nu ma droghez, insa uite ceva ce s-ar pute sa te ajute:
http://blog.jorjette.ro/thc-in-sange/

| TrăieşteClipa a răspuns:

Nu iese, stai linistit.