| deadea23 a întrebat:

Daca am gastrita ce fructe am voie sa mananc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Jelly_7813 a răspuns:

Cauta pe internet poate afli ceva sau daca nu intra pe csid.ro

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Fructe in compot, pentru reducerea aciditatii lor.

mira
| mira a răspuns:

Consuma numai fructele pe care ti le-a recomandat medicul care te-a diagnosticat.Ai putea incerca mere coapte, daca vei constata ca nu-ti fac rau.

| Allyţu a răspuns:

Am avut si eu gastrita.Nustiu cred ca ai voie sa manci tot felul de fructe. Evită grăsimile şi condimentele. Mănâncă puţin şi des! big grin