| yaidelito a întrebat:

Daca am herpes si imi pun plasture pe el, pot sa ma sarut cu cineva fara sa il dau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Lăsând la o parte faptul că se molipseşte-care e irelevant, tu chiar crezi că se sărută cineva cu o buboasă?

Cu plăcere! big grin

| minrest a răspuns:

Nu, pentru ca nu se transmite prin contact direct cu plaga.

| Lulu02 a răspuns:

Posibil sa nu il dai daca iti pui un plasture. Oricum ai grija.

| yaidelito explică:

Cand am crusta aia formata se mai poate da?