| NekoLoriichan3 a întrebat:

Dacă am oreion,pot face sport?(genuflexiuni, abdomene) big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intreaba un medic. Nu te lua dupa toate persoanele care dau raspunsuri de dragul de a raspunde. La barbati stiu ca este interzis. La fete nu stiu cum este.

| NekoLoriichan3 explică (pentru Salontanul):

O să mă informez
mulțumesc ^^

| Eastwood a răspuns:

Da, poti face, stai linistit!winking

| NekoLoriichan3 explică (pentru Eastwood):

Ai avut și ai făcut sport? big grin laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În casă, da.

| NekoLoriichan3 explică (pentru anonim_4396):

Normal că în casă laughing
Trebuie ca, începand de azi, să stau 2 săptămani in casă
Nu-mi zici si mie niste anime-uri bune de comedie? big grin Că am observat că ai o poza din Tokyo Ghoul laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu, abia am văzut 3x până acum. *Trist*
Dacă vrei să te uiti la filme :
Ace Ventura : Pet Detective 1994
Ace Ventura: When Nature Calls 1995
Norbit 2007
White Chicks 2004
Home Alone 1990/1992/2002
Big Momma 2000/2006/2011
How the Grinch Stole Christmas 2000
Dumb & Dumber 1994
Dumb & Dumber To 2014
Baby's Day Out 1994
Am avut și eu, dar cum sunt precum un drăcușor am ieșit afară mereu.

| NekoLoriichan3 explică (pentru anonim_4396):

Merci,și alea sunt binevenite, ca doar stau 2 săptămani închisă în casă laughing :l
cam cai ai stat sa te vindeci? și care au fost simptomele la tine? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acolo febră, dureri de cap etc.
Bogdan Luca știe mai bine... *blah, blah, blah*
Totuși, eu zic să nu ieși afară, atât.
Ce e ăla efort, niște genoflexiuni și abdomene, mhm... oricum, bănuiesc că nu treci suta la fiecare, mno?

| NekoLoriichan3 explică (pentru anonim_4396):

Abia dacă fac 50/zi de fiecare laughing))
mersi de informații ^^ :*

| BogdanLuca a răspuns:

In oreion, nu se va face efort fizic!

| NekoLoriichan3 explică (pentru BogdanLuca):

De ce? :l
adica fac doar genuflexiuni și abdomene

| BogdanLuca a răspuns (pentru NekoLoriichan3):

Nu te mai lua dupa toti habarnistii de pe aici: In aceasta boala, infecto-contagioasa produsa de vir. urlian, pe langa hidratare, alimentatie sanatoasa etc. se recomanda odihna si limitarea efortului fizic...toate astea pentru evitarea complicatiilor. Printre cele mai grave, inflamatia maduvei... care in unele cazuri pot duce la deces! Multa sanatate.

| NekoLoriichan3 explică (pentru BogdanLuca):

Deci nu e bine
mulțumesc de răspuns happy