| Demeister a întrebat:

Dacă ar fi un geniu, ați avea încredere să fiți operați de un chirurg de 25 de ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Vorbim acum ipotetic pentru ca este imposibil sa fii deja chirurg la 25 de ani. Probabil ca as avea incredere, chiar daca operatia ar fi una dificila. Daca profeseaza, atunci este priceput. Chiar daca sistemul sanitar romanesc este in plin scandal legat de acei dezinfectanti, in medicii romani, in pregatirea lor, in scoala romaneasca de medicina mai bine spus (nu stiu daca e corecta exprimarea), eu unul am mare incredere.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.Pentru ca de obicei geniile clacheaza. De prea multa inteligenta. Si nu as vrea sa clacheze pe pielea mea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un chirurg are nevoie de experienta nu de geniu

| OnuOnulică a răspuns:

Vârsta nu reprezintă absolut nimic.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da. Daca stie ce face este totul in regula.

| WaterDrop a răspuns:

Nu, geniile se opereaza singure.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Da. a făcut o facultate, ar avea experienţă.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Depinde de gravitatea situației, la 25 de ani abia ai ieșit din facultate e ca și o perioada de practica.
Dacă e ceva de risc mic, de ce nu ai avea încredere.
Dar dacă e ceva grav, eu m-am îndoi și as alege pe cineva mai experimentat.
Dar dacă știr ce face și ii place ce face nu are cu ce sa greșească. bafta.

| ksaoswh a răspuns:

Da.