| Mariaa25 a întrebat:

Daca as manca doar salata la toate mesele, timp de cateva zile crede.ti ca dupa ce n.as m.ai manca salata mereu..m.as ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Ideal e sa mananci ce poftesti, dar in cantitati mai mici la inceput, iar in timp iti vei putea controla pofta de mancaruri nesanatoase si te vei simti mult mai bine mancand sanatos. Sunt unele persoane care mananca pentru cateva zile tot ceea ce isi doresc, iar apoi tin dieta pana cand ajung la greutatea ideala, apoi iar isi satisfac poftele cateva zile si tot asa.Eu te sfatuiesc sa incerci sa reduci din mancarurile nesanatoase putin ate putin, dar nu face o drama daca mananci 2 ciocolate intr-o zi.Secretul este sa te simti bine in pielea ta!

2 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Multumesc pentru fundita! E prima pe care o primesc.Ma bucur ca ti-am fost de ajutor!

| Sweet155 a răspuns:

Da pentru ca te infometezi si cand o sa incepi sa mananci si alte alimente organismul tau iti va cere si mai multa mancare si te vei ingrasa dublu la cat erai.