| hypothesis a întrebat:

Daca esti "cracanat" din genetic si, de exemplu, nu poti apropia picioarele la maxim cand le tii drepte,se poate corecta cumva prin exercitii de stretching, aerobic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Daca ai crescut deja, nu prea mai ai cum sa le schimbi. Oasele tale sunt tari, cartilajele la fel. Cand esti mic si ai inca cartilajele si oasele mai flexibile, da merge, dar cand cresti nu prea mai ai ce face.

| hypothesis explică (pentru OoBunnyoO):

Cam la ce varsta te referi cand spui mare?

| OoBunnyoO a răspuns (pentru hypothesis):

12, 13 ani. Pentru ca nu este vorba de cresterea oaselor, ci de schimbarea formei lor.

| TsonPing a răspuns:

Si fratelel meu a avut aceasta problema dar s-a rezolvat legandul de picioare si sa stea asa! Dupa aia a inceput sa ii se indrepte picioarele, poate trebuia sa ti se faca si tie cand ai fost mai mic!
Eu am spus cum a fost rezolvata problema la "noi"
Sanatate!