| dublud a întrebat:

Daca esti operat de apendicita. Ai voie sa mergi la mare/strand? dupa o saptamana

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| buzulina a răspuns:

Nu, nu ai voie pentru ca in contact cu apa se poate dezlipi pansamentul de la operatie si se pot desface copcile.te sfatuiesc sa mai astepti 2-3 saptamani.BAFTA!:*:*:*:*

6 răspunsuri:
| dublud explică:

Nu era pentru mine. Eu inc anul am fost operata. E vorba de un prieten de familie. Ne-am luat bilete in Bulgaria si miercuri a fost operat. Iar noi plecam miercuria care vine [29]

| dyanagabryela a răspuns:

Din cate stiam eu nu, in nici un caz, pentru ca totuzi pielea cred ca e cusuta acolo oarecum, nu? (eu nu am fost operata de apendicita...), pe langa asta ne doare cand ne-am zgariat sau lovit putin si intram in apa mai sarata, iar la operatia de apendicita poate e si mai rau...

| AngelMuscleman a răspuns:

Nu.si eu am fost operat de apendicita.e prea devreme

| Andreea9311 a răspuns:

Se numeste apendicita si nu, nu ai voie pentru ca rana nu este inca vindecata complet. Ti se poate desface operatia sau sa ti se infeceteze mai ales in apa de bazin sau de mare. Pe la sfarstiul verii vei putea face baie linistita.

| killerboykiller a răspuns:

Dupa o luna sau un an Funda?

| claudita_6502 a răspuns:

Dupa o saptamana nu ai voie, dar dupa doua saptamani da