| anonim_4396 a întrebat:

Dacă fac exerciții fizice zilnic, dar nu foarte multe, pot să slăbesc? Și dacă nu mai mănânc orice și destul de puțin. Sau mai bine să fac la bicicletă? E mai eficient decât exercițiile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Mai eficient e sa faci la o bicicleta medicinala, e un exercitiu cardio si cu astea arzi cele mai multe calorii si slabesti dar bineinteles renuntand si la dulciuri, pranelu, sucuri, grasimi si mancare de tip junk food.
Zi faina.

| RAY a răspuns:

Important e cate calorii manci si tipul de efort si durata lui,slabim non stop si cand stam pe loc,ca o masina,laptop consumam energie,nu diferim fata de un laptop cu multe, cateodata ne incarcam bateria prea mult =mancam mai mult decat metabolismul nostru are nevoie asta face ca organismul sa depuna grasime, proteinele tin de foame cel mai mult si eu unu le recomand, multa sanatate, eu recomand mersul pe jos 3, 4 ore pe zi sunt sanatoase

| Clorox a răspuns:

In 3 luni am slabit 20 de kilograme doar controland alimentatia...