| anonim_4396 a întrebat:

Daca fumez 1 tigara sau 2 pe zi, se poate intampla ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Pai va intra nicotina si va circula prin vene si dintr-o tigara, doua... iti va cere organismul si mai multe tigari pana cand vei deveni dependent de fumat. Si fumatul nu este bun la organism dupa cum stim cu totii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De la 1-2 ai sa ajungi la 5-10 apoi la 10-20 si nici nu iti dai seama cand ajungi la un pachet pe zi

| anonimg a răspuns:

Niciodata o tigara nu poate face bine, si nici inofensiva nu este; ea intotdeauna face rau.
De asemeni, eu cred ca toti care sunt dependenti de tutun si-au spus ca ei nu or sa ajunga vreodata dependenti.
Dumnezeu te poate ajuta sa te lasi daca-I vei cere ajutorul. El poate sa faca ceea ce noi oamenii nu putem. Cere si vei vedea minuni in viata ta. Fagaduinta Lui este: "Cereti, si vi se va da". (Matei.7:7)

| Sn4k3 a răspuns:

Nu este bine sa fumezi., sunt foarte multe motive, dar daca o sa fumezi, 1 tigara sau 2 pe zi nu o sa iti faca prea mult rau...

| RobertMoon a răspuns:

Cu cat mai putin cu atat mai bine, nu se intampla nimic de la 1 tigara sau 2 pe zi, mai toxic ar fi sa bei o bere decat sa fumezi 1 tigara.

| GeutzzaaTha a răspuns:

Atâta timp cât nu o sa crești numărul țigărilor pe zi este ok. Părerea mea este ca nu ar trebui sa fumezi(sunt fumatoare) cel mai Bun sfat: dacă nu te ți, lasa-te!