| DuddyDuddy a întrebat:

Daca fumezi atunci cand iti faci analizele... se observa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FroddoLikesBlood a răspuns:

Buna.
Dpinde ce fel de anlzice iti faci, de sange normal ca nu se observa.
Stai linistita nu se va afla ca fumezilaughing

7 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Nicotina se poate vedea in analize doar daca se cere special dozare de nicotina. Ca sa fii sigura ca analiza nu iese pozitiva, e indicat sa treaca minim 5 zile de la ultima tigara.

| bulin a răspuns:

Nu, la analize de sange nu se vede dar un medic te poate mirosi imediat (la figurat vorbind).

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Depinde ce analize. Cu testele de sânge nu se poate dovedi nimic, întrucât nu rămâne niciun fel de urmă. Singurele teste relevante în acest sens sunt cele la rinichi şi la plămâni.
De asemenea, vezi că de la ţigări ţi se mai îngălbeneşte partea interioară a degetelor, deci şi asta e un semn.

| FroddoLikesBlood a răspuns:

Analize*

| nesuferit a răspuns:

Normal ca nu se observa, sau ce crezi ca fumul ala ajunge in sange? laughing
sau te refereai la iarba smug?

| tati a răspuns:

Daca fumezi 3-4 ani se observa in analizele la plamani. In rest se observa la ten, dantura si respiratie.

| DuddyDuddy explică:

Eu nu fumez! Dar o colega de'a mea fumeaza si vroiam sa stiu daca atunci cand face analizele o sa ii depisteze ceva!