| anonim_4396 a întrebat:

Dacă gen...am mâncat o înghețată care are nu aşa de multe calorii şi în total în ziua asta acumulez câte calorii trebuiesc fără să depăşesc, am cum să mă îngraş?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Nu.

| MihaiNicu23 a răspuns:

In general nu, dar cunosc persoane care se ingrasa si daca mananca doar salate zilnic, depinde de metabolismul fiecaruia.

| valentin50are a răspuns:

Depinde de fizicul si geneticul tau, plus de activtatile pe care le faci, o persoana in medie consuma, sau ar trebui in mod normal sa consume 1500 - max 3000 kl pe zi, dar reformulez, depinde de genetic, fizic si activitate!