| Gabriela2011 a întrebat:

Daca iau ACC 400 pentru raceala, pot sa iau si paracetamol sau alte pastile de raceala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poti. Nu face exces de paracetamol, fiindca e toxic pentru ficat.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Iei medicație numai la indicația medicului, nu cum vrei tu.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

ACC 400 e mucolitic, adica fluidifica secretiile bronsice si ajuta la calmarea tusei, cu conditia sa bei lichide suficiente( min. 2 l pe zi). Paracetamolul se indica mai mult in caz de febra, poti sa-l iei linistit deodata cu ACC-ul, nu se intampla nimic rau.Mie personal, imi place Fervexul, contine Paracetamol, Efedrina( desfunda nasul ) si Vitamina C.

| dubstep97 a răspuns:

Eu as zice nu. Pentru ca iti cam distrugi ficatul. Ori una ori alta. Pentru ca ambele sunt puternice. Sper ca te-am ajutat. Fundawinking